Sprzątanie w pigułce

Posted on Posted in Sprzątanie biur

Sprzątanie nie jest ulubioną czynnością człowieka, jednak istnieją sposoby na zaoszczędzenie czasu i uzyskanie perfekcyjnych efektów niewielkim wysiłkiem. 

Przede wszystkim pamiętajmy o odpowiednim doborze środków czyszczących do sprzątanych powierzchni.  Użycie niewłaściwego produktu może zarysować powierzchnie, odbarwić ją czy spowodować inne trwałe uszkodzenia.  Dlatego należy dokładnie czytać etykiety środków i rozsądnie wybierać je do czyszczenia mieszkania czy innych przestrzeni.  Dzięki czytaniu etykiet na środkach czyszczących unikniemy również innego problemu - wykorzystanie od razu połowy środka nie wpłynie na jego efektywność. Zaoszczędźmy pieniądze oraz czas czyszcząc powierzchnie konkretnym produktem według jego przeznaczenia.

Ważne by pamiętać również, iż w niektórych przypadkach pogoda może uniemożliwiać nam właściwe korzystania z produktu czyszczącego - np. powinniśmy unikać mycia okien przy wysokich temperaturach, gdyż płyn do okien bardzo szybko wtedy wysycha i nie spełnia swojej funkcji, gdyż nie możemy go odpowiednio rozprowadzić na szybie okna.

Niezbędnym elementem sprzątania jest odpowiednie wybieranie sprzętu. Właściwy wybór i zastosowanie pozwalają nie jedynie na efektywne sprzątanie, ale również dają nam pewność, że dane narzędzie posłuży nam przez jakiś czas.

Kluczem do sprzątania jest pamiętanie o każdym miejscu, bardzo często zdarza się nam sprzątać po tzw. "łebkach".  Pozostawienie miejsc bez sprzątania przez dłuższy czas wpływa na gromadzenie się szkodliwych bakterii wpływających na zdrowie człowieka.  Warto jeśli zdarza nam się zapomnieć o pewnych zakamarkach przetrzeć je środkiem odkażającym. Warto pamiętać również o wymianie gąbek czy ściereczek do sprzątania, by nie przenosić kurzu czy bakterii z jednego miejsca w drugie.

Jeśli chcemy zaoszczędzić nieco pieniędzy możemy samodzielnie robić płyny sprzątające, w internecie znajdziemy masę "przepisów" na takie produkty - jednak dokładnie zapoznajmy się  z przeznaczeniem produktu, aby nie zaszkodzić sprzątanym powierzchniom.