Sprzątanie po remoncie

Posted on Posted in Szpątanie po remoncie

Zakończenie remontu jest chwilą na którą czeka każdy, jednak nie możemy się od razu cieszyć nowymi zmianami w naszym domu czy mieszkaniu, gdyż najpierw  musimy .... posprzątać. Zdaje się, iż sprzątanie jest większym utrapieniem niż cały przebieg remontu. Wszystkie przeprowadzane w pomieszczeniu czynności remontowe niosą ze sobą zabrudzenia i pył.  Posiadany w domu sprzęt i środki chemiczne nie zawsze pozwalają na doprowadzenie mieszkania do właściwego stanu.  Dobrym rozwiązaniem jest wezwanie odpowiedniej ekipy sprzątającej posiadającej środki czyszczące oraz sprzęt i narzędzia, które pozwolą nie tylko skutecznie, ale również bardzo szybko odczyścić mieszkanie i pozwolić jego mieszkańcom na korzystanie z niego. Jednak warto pamiętać, iż istnieje kilka sposobów, dzięki którym można lepiej zabezpieczyć własne mieszkanie i ograniczyć negatywne skutki remontu.

Bardzo istotnym elementem jest zabezpieczenie wartościowych rzeczy jak meble czy sprzęty agd i rtv.  Warto także poświęcić czas na zabezpieczenie ram okiennych, których oczyszczenie jest niezwykle czasochłonne.  Do odpowiedniego zabezpieczenia wystarczy folia malarska kosztująca naprawdę niewiele oraz taśma pozwalająca na umocowanie folii.  Jeśli remont nie odbywa się w całym mieszkaniu warto pozamykać pomieszczenia nie będące remontowane oraz odpowiednio uszczelnić wejścia do nich, chroniąc je przed dostawaniem się do nich pyłu.

Po zakończeniu remontu sprzątanie należy rozpocząć od góry pomieszczenia. Najważniejsze, aby rozpocząć sprzątanie od odkurzania sufitu, mycia lamp. Następnie warto odkurzyć ściany oraz meble.  Kolejnym krokiem jest umycie okien.  Ostatnim etapem sprzątania poremontowego jest umycie podłóg.

Wygodniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy sprzątającej, gdyż firmy takie posiadają odkurzacze przemysłowe które usuwają bardzo duży odsetek pyłu poremontowego. Następnie przystępujemy do mycia pomieszczenia  na mokro.

Jednym z najważniejszych elementów jest dobór odpowiednich środków do sprzątania.  Niekiedy sprzątania wymagają również elementy wyposażenia, które były zabezpieczone przed remontem - w odpowiednim posprzątaniu pomagają ściereczki mikroaktywne, które pozwalają na sucho pozbywać się kurzu z mebli oraz innych powierzchni.

W sprzątaniu poremontowym warto sięgnąć po odpowiedniego mopa, można nim zmywać nie jedynie podłogę, ale również ściany oraz sufit.  Wygodnym rozwiązaniem jest zakup drążka teleskopowego, który pozwala na dokładne czyszczenia trudno dostępnych miejsc.

Mimo wskazania kilku sposobów na szybsze ogarnięcie pomieszczenia po remoncie to warto jednak postawić na wygodne rozwiązanie i zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej, która szybko i sprawnie wybawi człowieka od niechcianych czynności jak np. mycie okien.